Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Xiaomi wprowadza na rynek Mi Note 10 Lite, Redmi Note 9 i Note 9 Pro GlobalnieDziś Xiaomi wprowadza na rynek trio urządzeń średniej i niskiej klasy, a na świecie pojawiają się nowe Mi Note 10 Lite, Redmi Note 9 Pro i Redmi Note 9.
Nowy aparat Note 10 Lite jest odciętą wersją zeszłorocznej Note 10, która była pierwszym telefonem z aparatem 108MP. Wariant Lite zachowuje estetykę wzornictwa, ale jest wyposażony w mniejszy aparat o rozdzielczości 64MP, który jest nadal bardzo wydajny.
Nowe telefony z serii Redmi Note 9 przyjmują nowy język designu, oferując nowe SoC w postaci Snapdragon 720 i Helio G85, a wszystko to przy zachowaniu ich charakterystycznej ogromnej pojemności baterii, a także wyjątkowo niskich cen.

Zaczynając od najwyższej klasy urządzenia dzisiaj, nowy Mi Note 10 Lite nadal przyjmuje Snapdragon 730 SoC, który widzieliśmy w telefonach Mi Note 10. Ogólnie rzecz biorąc, Note 10 Lite nie dostrzega wszystkich tych różnych urządzeń wewnętrznych (oprócz aparatów fotograficznych), poza tymi, które są teraz dostępne z niższą opcją 64GB bazy danych. Dzięki rdzeniom SoC A76 o częstotliwości 2,3 GHz jest to nadal bardzo wydajny telefon średniego zasięgu.
Redmi Note 9 Pro przyjmuje podobny SoC w postaci Snapdragona 720. Na papierze SoC jest niezwykle podobny do Snapdragona 730, ponieważ mają taką samą konfigurację procesora i zegary. Jest to bardziej znacząca aktualizacja pokoleniowa w porównaniu z procesorem Helio G90T znalezionym w Notatce 8 Pro w ubiegłym roku.
Wreszcie, Redmi Note 9 przełącza SoCs z Snapdragona 665 na Helio G85 - to znów powinien być miły wzrost wydajności dla telefonu, ponieważ przełączamy się na rdzenie Cortex-A75 z rdzeni A73 poprzedniej konstrukcji.
Mi Note 10 Lite i Redmi Note 9 Pro są wyposażone w 6 GB pamięci RAM na większości światowych rynków, a Redmi Note 9 ma do wyboru 3 lub 4 GB w zależności od wyboru 64 GB lub 128 GB pamięci, co nawiasem mówiąc jest również wyborem pamięci dla dzisiejszych modeli z wyższej półki.

 W Mi Note 10 Lite zastosowano podobny, wyższej klasy design jak w telefonach Mi Note 10, który w tym przedziale cenowym jest dość rzadki, ponieważ wygląda bardziej jak flagowy telefon. Telefon charakteryzuje się zakrzywioną krawędzią wyświetlacza o przekątnej 6,47" i posiada ekran AMOLED o rozdzielczości 2340 x 1080.
Telefon ma rozsądną powierzchnię podstawy o szerokości 74,2 mm, jednak jest dość gruby - 9,67 mm i waży 204 gramy - wszystkie kompromisy, aby zmieścić się w olbrzymiej baterii 5260mAh do telefonu.

Xiaomi obniża ocenę czujnika HMX 108MP na korzyść mniejszego 64MP Sony IMX686 - wciąż dość wysokiej klasy czujnika i kontynuacji niezwykle popularnego IMX586, który widzieliśmy w wielu urządzeniach w 2019 roku. Przy binningu 2x2 pikseli daje to obraz o rozdzielczości 16MP z efektywnym podziałem pikseli 1,6µm. Wraz z przysłoną f/1,89 i trybem nocnej fotografii obliczeniowej powinno to dać w rezultacie doskonałą jakość obrazu.
Znajdujemy obiektyw ultraszerokokątny 8MP, z dwoma dodatkowymi kamerami w postaci kamery makro 2MP i 5MP z czujnikiem głębokości.

Wszystkie zapowiedziane dziś telefony są wyposażone w gniazda słuchawkowe 3,5 mm oraz blastery IR - a także NFC, w zależności od modelu regionalnego.

Redmi Note 9 Pro zmienia wygląd w porównaniu z poprzednikiem, wybierając teraz bardziej symetryczny układ funkcji. Zniknęło wcięcie na rzecz centralnego wycięcia wyświetlacza, w którym umieszczono kamerę przednią o rozdzielczości 16 MP.
Wyświetlacz telefonu to IPS LCD o przekątnej 6,67" i rozdzielczości 2400 x 1080. Telefon jest dość duży, o szerokości 76,7 mm, i znów jest dość ciężki, o wadze 209 gramów, ale znów posiada ogromną baterię 5020mAh.

Konfiguracja aparatu telefonicznego jest podobna dla wszystkich dzisiejszych telefonów, ale nieznacznie różni się w zastosowanych modułach. Uwaga 9 Pro używa tego samego czujnika, co poprzednik Uwaga 8 Pro, czyli czujnika Samsung GW1 o rozdzielczości 64MP. Właściwości optyczne są tutaj takie same jak w Mi Note 10 Lite, tylko z innym czujnikiem. Co dziwne, ten wariant telefonu ma aparat makro 5MP, który na papierze jest bardziej wydajny niż Mi Note 10 Lite.
Telefon posiada boczny czujnik odcisków palców do uwierzytelniania. 

Wreszcie, Redmi Note 9 to dzisiejszy model z najniższej półki. Ponownie posiada on podobny wyświetlacz IPS LCD, ale posiada wycięcie na aparat w lewym rogu zamiast w środku.
Oprócz wyżej wymienionych różnic SoC, model ten posiada również coraz mniejszy akumulator o pojemności 4920mAh (nadal jest ogromny) oraz przednią kamerę o rozdzielczości 13MP.
Główna kamera z tyłu to 48MP z 0.8µm pikseli - Xiaomi nie podaje tutaj sensora, którego spodziewam się być może niższego rzędu Samsung GM2. Reszta konfiguracji kamery jest zgodna z innymi telefonami, tylko że tym razem ponownie moduł makro jest 2MP.
Agresywne ceny - dostępne w połowie maja
Mi Note 10 Lite, Redmi Note 9 Pro i Redmi Note 9 będą dostępne w połowie maja na różnych rynkach światowych. Mi Note 10 Lite jest dostępny w cenie 349€ za model 6+64GB i 399€ za jednostkę 6+128GB. Są to niezwykle konkurencyjne ceny, ponieważ mamy do czynienia z telefonem z wyświetlaczem OLED i świetną konfiguracją aparatu.
Uwaga 9 Pro zaczyna się od $269 dla wariantu 6+64 do $299 dla wariantu 6+128. Notatka 9 rozpoczyna się od $199 dla konfiguracji 3+64 i $249 dla konfiguracji 4+128. Xiaomi podaje dziś ceny w różnych walutach, więc prawdopodobieństwo, że dostępność na rynku będzie się różniła w zależności od modelu.
Rekomendowaliśmy Note 8 Pro jako jedno z najbardziej wartościowych urządzeń w swoim punkcie cenowym w ciągu ostatnich 2 kwartałów i wydaje się, że Note 9 Pro będzie silną kontynuacją. Tymczasem Note 10 Lite również będzie urządzenie do pokonania w danym punkcie cenowym, przewyższając podobne urządzenia, takie jak Galaxy A71.