Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Xiaomi Redmi 4

Seria Redmi 4 od Xiaomi jest jedną z popularniejszych kolekcji producenta. Wyszczególniając całą serię na modele, znajdziemy niewiele różnic. Xiaomi nie zmieniło kluczowych parametrów. Prezentuje więc 5-calowe panele, baterie o sporej pojemności oraz ośmiordzeniowe układy Qualcomma.

Najprostszy model z rodziny Xiaomi Redmi 4 to model 4a. Jest on wizualnym przejściem pomiędzy dwiema generacjami od producenta. Jednak w obudowie starszego modelu znajdziemy kilka usprawnień nowszej wersji. Jest to lekki model, w poliwęglanowej obudowie, o delikatnym, matowym wykończeniu.

Zastosowany w modelu Xiaomi Redmi 4a 64-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 425 gwarantuje płynne działanie, a w połączeniu z układem graficznym Adreno 308 sprawia, żę gry działają płynnie. Kolejnym atutem jest mocna bateria o pojemności 3120 mAh, pozwalająca korzystać z telefonu przez cały dzień. Jest to najmniejsza pojemność baterii z całej serii, jednak w trybie czuwania telefon spokojnie może funkcjonować kilka dni, co jest cechą charakterystyczną dla Xiaomi. Redmi 4a posiada 2GB pamięci RAM, jest to więc standardowa wartość sprzętowa w dzisiejszych czasach, wobec obecnych oczekiwań użytkowych.

Smartfon Xiaomi Redmi 4a w wersji 32GB pamięci wbudowanej to rozszerzona wersja. Podstawowa obejmuje 16GB pamięci wbudowanej z możliwością obsługiwania kart microSD do 256GB. Różnicą pomiędzy modelami Redmi 4 jest w tym przypadku brak czytnika linii papilarnych oraz niewielka zmiana w specyfikacji technicznej.

Xiaomi Redmi 4x

Bratem poprzedniego modelu jest Redmi 4x z baterią o większej pojemności tj. 4100 mAh, która pozwoli na jeszcze dłuższe korzystanie z urządzenia. Całość znajduje się w metalowej obudowie wykonanej z anodyzowanego aluminium, idealnie pasującej do dłoni o 5-calowym wyświetlaczu. W tym modelu znajdziemy procesor Snapdragon 435, który pozwala na jeszcze szybsze działanie aplikacji. Różni się on od poprzednika szybszym działaniem i niższym poborem energii. Aparat w tym modelu jest ulepszony w detekcję fazy, dzięki czemu potrafi ustawić ostrość czujnikami znajdującymi się poza główną matrycą aparatu zdecydowanie szybciej niż w pierwszym modelu. Xiaomi Redmi 4x dostępny jest w wersji gold i black.

Seria Redmi Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 4

Posiada on najlepszy ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 625, wykonany w najbardziej zaawansowanych procesach technicznych, pozwalając na jeszcze dłuższą i wydajniejszą pracę urządzenia, jednocześnie oszczędzając około 20% energii. Najbardziej ulepszoną wersją jest Xiaomi Redmi note 4x w opcji 4/64. Model znajdujący się w metalowej ramie, o zaokrąglonych krawędziach jest idealnie dostosowany do ręki, jak i oczekiwań tych najbardziej wymagających użytkowników. Wyposażony w system MIUI 8 Xiaomi Redmi note 4 jest w stanie obsługiwać podwójne aplikacje, dostosowane do dwóch kart sim. Ponadto model może obsługiwać pilot na podczerwień, co jest przyjemnym akcentem i dodatkiem dla telemaniaków.

Xiaomi Redmi 4 Pro

Na tle poprzedników wyróżnia się w zasadzie jedynie Redmi 4 Prime z ekranem FullHD i dwutonową lampą błyskową. Wyposażony w najlepszy procesor Qualcomma Snapdragon 625 oraz najbardziej pojemną baterię, pozwala na długie i komfortowe użytkowanie. Najobszerniejsza wersja całej serii jest przeznaczona dla wymagających użytkowników. Jednak wszystkie modele rodziny Redmi 4 doskonale sprawdzą się w codziennym użytkowaniu. Biorąc pod uwagę relacje względem jakości a ceny, jest to rewelacyjne rozwiązanie dla każdego standardowego użytkownika. Smartfony wyposażone w te procesory zabezpieczone są przed przegrzewaniem, a co za tym idzie poprawiają komfort użytkowania. Niewielka różnica cen względem specyfikacji sprzętowej pozwoli dobrać model idealnie do oczekiwań oraz zasobności portfela.