Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Xiaomi przygotowuje dwa telefony Redmi Note 9 z 5G

Xiaomi uruchomił kilka telefonów Redmi Uwaga 9 w pierwszej połowie roku, ale firma jest jeszcze do wprowadzenia linii w domu i wydaje się, że to się w końcu dzieje.

Według bogatej chińskiej stacji czatu cyfrowego leakster, w rurociągu znajdują się dwa telefony - Xiaomi Redmi Note 9 5G Standard Edition i Xiaomi Redmi Note 9 5G High Edition. Pierwszy z nich będzie miał mniejsze rozmiary i skromne specyfikacje, natomiast drugi prawdopodobnie przyniesie potężny aparat, chipset i szybkie ładowanie.

Xiaomi przygotowuje dwa telefony Redmi Note 9 z 5G, leakster ujawnia kluczowe dane techniczne
Wanilia Redmi Note 9 5G będzie miała 6,53" wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1080p z pojedynczym otworem na dziurkacz w lewym górnym rogu dla aparatu 13MP. Z tyłu będzie znajdowała się potrójna kamera z sensorem głównym o rozdzielczości 48MP.

Specyfikacja mówi również o baterii 5.000 mAh z 22,5 W szybkim ładowaniem, a urządzenie waży 200 gramów.

Xiaomi przygotowuje dwa telefony Redmi Note 9 z 5G, leakster ujawnia kluczowe dane techniczne
Potężniejszy telefon jest prawdopodobnie wyposażony w panel o przekątnej 6,67" i rozdzielczości 1080p. Będzie on również wyposażony w wyświetlacz LCD, podobnie jak jego waniliowe rodzeństwo, ale będzie miał częstotliwość odświeżania 120Hz i częstotliwość próbkowania dotykowego 240Hz. Przednia kamera będzie miała 16MP, ale główna jest tam, gdzie robi się ciekawie - 108MP shooter z sensorem HM2 Samsunga.

Chipset w wersji Pro (lub innej) jest rzekomo Snapdragon 750G, który umożliwia szybkie ładowanie 33W dla akumulatora 4,820 mAh. Telefon ten będzie nieco wyższy i cięższy - 214 gramów.

Wciąż pozostaje tajemnicą, czy którykolwiek z oryginalnych telefonów Redmi Note 9 z łącznością LTE dotrze do Chin, ale szanse wydają się niewielkie.