Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Wyniki sprzedażowe Xiaomi

IDC i CR: Xiaomi wchodzi do pierwszej trójki w Q3

Wcześniej zgłosiliśmy dziś, że Samsung odzyskał najwyższe miejsce w świecie smartfonów z Huawei według danych Canalys. Teraz, dwie kolejne firmy analityczne potwierdzają te dane, wraz z faktem, że Xiaomi znajduje się teraz w pierwszej trójce, przewyższając Apple po imponujących wynikach w 3 kwartale 2020 roku, podczas gdy Huawei przyznaje najwyższą pozycję, która odbyła się w ostatnim kwartale.

Analitycy: Xiaomi zostaje producentem w pierwszej trójce na koszt Huawei
Analitycy z IDC twierdzą, że w okresie od lipca do września na rynkach wschodzących, takich jak Indie, Brazylia, Indonezja i Rosja, odnotowano bardzo duże wolumeny. Nabila Popal, dyrektor ds. badań w IDC, ujawnił, że popyt na smartfony był w pewnym stopniu zahamowany, ale główny wzrost wynikał z silnych promocji i rabatów, które przyspieszyły wzrost.

Nauka na odległość zwiększyła popyt na niskiej klasy smartfony w Indiach - w końcu wszystkie telefony są bardziej przystępne cenowo niż tablety. Spowodowało to wzrost konkurencji na poziomie przystępności cenowej, zwiększając presję na firmy.

Counterpoint Research wskazał, że Realme zdołał dotrzeć do 50 milionów przesyłek szybciej niż jakakolwiek inna firma ze względu na zróżnicowane portfolio 5G i dobre wyniki w Chinach. Marka osiągnęła ten kamień milowy w ciągu zaledwie 9 miesięcy, osiągając 90% kwartalny wzrost sprzedaży.

Jednak w świecie smartfonów dochodziło do pewnych zmagań. Rynki rozwinięte, takie jak Chiny, Europa Zachodnia i Ameryka Północna, odnotowały w trzecim kwartale 2020 r. znaczne spadki. Decyzja Apple o uruchomieniu iPhone'a 12 w październiku była głównym powodem spadku liczby telefonów, ponieważ Cupertino jest głównym graczem na wszystkich tych rynkach.

Samsung opublikował zdrowy wzrost sprzedaży o około 2-3%, Huawei zanurzył się ponad 20%, ponieważ amerykańskie zakazy nadal utrudniają jego wyniki na rynkach zagranicznych, podczas gdy Xiaomi zyskał ponad 40% w skali roku i wyprzedził Apple w drodze do Top 3.