Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Xiaomi Redmi 8 - recenzja


Dominacja Xiaomi na rynku podstawowym została zbudowana na zapleczu serii Redmi. Jednak wejście na rynek Realme i skupienie się na dynamicznych projektach nadało rozmachu Xiaomi. Realme zwiększył swoje dostawy w Indiach o ponad 600% w drugim kwartale 2019 roku. Nie jest więc zaskoczeniem, że Xiaomi wychodzi poza swoją strefę komfortu i przerabia swój język projektowania na nowo.

 
Recenzja Redmi 8: Wzornictwo Premium w ramach budżetu
Po latach trzymania się języka projektowania, jesteśmy w fazie, w której Xiaomi wprowadza daleko idące zmiany przy każdym nowym wydaniu. Widzieliśmy go na Redmi 8A, a Redmi 8 nadal prezentuje się bardzo atrakcyjnie.
Jest to jednak nadal telefon budżetowy, a więc budownictwo nadal jest poliwęglanowe. Czuje się świetnie w dotyku, ale błyszczący sprzęt łapie się na odciskach palców i nie jestem zbyt pewny, jak dobrze wytrzyma zadrapania. Na pewno będziecie chcieli zainwestować w wysokiej jakości obudowę. Xiaomi wrzucił walizkę TPU do pudełka, żebyś mógł zacząć. Z tyłu jest skaner odcisków palców. Lokalizacja jest prawie idealna i jest to cinch do wyciągnięcia ręki i odblokowania telefonu. To jeszcze bardziej pomaga, że skaner jest bardzo szybki.
Redmi 8 profilowe ujęcie pleców
Zazwyczaj Xiaomi, sprzęt jest dobrze zbudowany, a poza przyciskami, które siedzą w jednej płaszczyźnie z korpusem telefonu, nie mogłem znaleźć tu zbyt wiele do narzekania. Dzięki serii telefonów Redmi 8, Xiaomi w końcu przeszedł całą linię na USB-C i nie mogłem być szczęśliwszy z tego powodu. Oh, i w przeciwieństwie do Redmi 8A, Redmi 8 utrzymuje popularną funkcję IR blaster.
Oczywiście jest tam gniazdo słuchawkowe, a wyjście audio nad nim brzmi dobrze. Telefon posiada również radio FM oraz wbudowaną antenę, dzięki czemu można go używać nad głośnikiem. Jest to bardzo zmyślna funkcja dla takiego rynku jak Indie, gdzie radio naziemne jest nadal niezwykle popularne.

Przód Redmi 8 jest bardzo podobny do Redmi 8A, aż do wyświetlacza. Wygląda na to, że jest to ten sam 6,2-calowy wyświetlacz IPS LCD, co wyświetlacz 8A. Jest tam nacięcie na krople wody, a także wydatny podbródek z oznakowaniem Redmi. Panel staje się wystarczająco jasny do użytku na zewnątrz, ale błyszczące wykończenie oznacza, że może nie być w stanie zobaczyć go zbyt dobrze w jasnym świetle słonecznym. Dostajesz jednak Gorilla Glass 5, więc powinien radzić sobie dość dobrze z codziennym użytkowaniem. Odtwarzanie kolorów blednie po stronie wyciszonej, ale jest oprogramowanie, które zwiększa kontrast. Podgląd pikseli ujawnia odrobinę miękkości wokół ikon dzięki rozdzielczości 720 x 1,520, ale podejrzewam, że większość użytkowników nie będzie się tym przejmować.
Podoba mi się, że Xiaomi ponownie koncentruje się na projektowaniu. Znacznie bardziej niż agresywny język projektowania serii K, Redmi 8 i 8A wyglądają elegancko, a jednocześnie są interesujące. Rubinowo-czerwony kolor, który mamy pod ręką wygląda olśniewająco, a zdumiewające jest to, jak daleko posunął się niedrogi sprzęt.

Jak tam występ Redmi 8?
Na lepsze lub na gorsze, wewnętrzne elementy Redmi 8 są takie same jak Redmi 8A. Chipset Snapdragon 439 jest przenoszony z telefonu klasy podstawowej, ale Redmi 8 posiada minimum 3GB pamięci RAM. Można też przejść do wariantu z 4GB pamięci RAM. W zależności od wariantu pojemność pamięci waha się między 32 GB a 64 GB. Wybór procesora w Redmi 8 jest interesujący, ponieważ jest to krok wstecz od Snapdragona 632, który widzieliśmy na Redmi 7. Oczywiście telefon posiada dedykowane gniazda dual-SIM, jak również jedno na kartę microSD.

Ogólne przedstawienie przez telefon jest w porządku, ale nie ma o czym pisać w domu. Zrobi to na co dzień, a żonglowanie między aplikacjami nie stanowi problemu. To samo dotyczy większości telefonów w dzisiejszych czasach. Tam, gdzie zauważasz brak waleczności, jest w przetwarzaniu grafiki. Granie nie jest zbyt przyjemnym doświadczeniem, a prowadzenie kampanii PUBG jest torbą mieszaną. Jasne, gra jest grywalna, ale są zauważalne spadki klatek.
Granie na Redmi 8 nie jest najprzyjemniejszym doświadczeniem.
Nie ma żadnej różnicy w doświadczeniach z oprogramowaniem. To jest ten sam MIUI 10 na Android Pie, który albo kochasz albo nienawidzisz. Powiedz, co chcesz, nie można winić płynności MIUI. Dostępnych jest wiele funkcji dla użytkowników urządzeń zasilających i możesz w dużym stopniu dostosować wrażenia użytkownika. Od gestów do możliwości przełączania układów przycisków, a także solidnego dostosowania ekranu głównego do potrzeb użytkownika oraz obsługi motywów, możesz naprawdę zrobić telefon swoim własnym.

Zastrzeżenie, oczywiście, to sama ilość załadowanej zawartości. Rozumiem cały model biznesowy usług internetowych, ale 20-tu preinstalowanych aplikacji z szerokimi wymaganiami dotyczącymi uprawnień użytkowników po prostu nie budzi zaufania. 
Jak na budżetowe urządzenie, Xiaomi jest raczej dobry w utrzymywaniu aktualności Redmi 8. Ostatni telefon dostał aktualizację oprogramowania w kwietniu, która przyniosła poprawkę bezpieczeństwa z marca 2020 r. oprócz obsługi blokady aplikacji dla wszystkich aplikacji. Wcześniej wprowadzono szereg poprawek bezpieczeństwa, a także aktualizacje funkcji, w tym optymalizacje wydajności i nowe aplikacje systemowe.
Jak duża jest bateria w Redmi 8?
Wygląda na to, że Xiaomi naciska w tym roku na jeszcze większe baterie i zdecydowanie nie mogę na to narzekać. Po Redmi 8A, Redmi 8 ma duże ogniwo 5,000mAh. Bateria w połączeniu z podstawowym sprzętem trwa wiecznie. Starałem się wyczerpać baterię z dwoma dniami użytkowania. Bateria też ładuje się dość szybko. Istnieje wsparcie dla szybkiego ładowania 18W, a do pudełka dołączona jest 10W cegła.
Jak tam kamera na Redmi 8?
Jak już ustaliliśmy, między Redmi 8 a Redmi 8A jest wiele podobieństw. Dotyczy to również kamery, w której zastosowano przetwornik 12MP Sony IMX363. Tak, ten czujnik został znaleziony w serii Pixel 3a. Nie, jakość obrazu na pewno nie pasuje. Oprogramowanie jest tak samo dużą częścią przetwarzania obrazu jak sprzęt, a Redmi 8 nie do końca pasuje.
Jakość obrazu jest przekazywalna przy ograniczonym zakresie dynamiki. Kamera ma tendencję do wydmuchiwania pasm świetlnych. Pomimo wsparcia dla dwupikselowego autofocusa, zaobserwowałem, że kamera stale poluje na blokadę ostrości. Zdjęcia plenerowe wyglądają wystarczająco dobrze dzięki ulepszeniom AI Xiaomi, które umożliwiają uzyskanie ostrych obrazów.
Obrazy mają wszechogarniającą miękkość w nie mniejszym stopniu niż doskonałe światło. Obrazy w pomieszczeniach są zazwyczaj dość krótkie na temat szczegółów. W połączeniu z agresywną redukcją szumów i słabym oświetleniem cierpią z tego powodu zdjęcia. Redmi 8 posiada dedykowany aparat pomocniczy, który umożliwia pracę w trybie portretowym, i choć wykrywanie krawędzi nie było zbyt trudne, to jednak uzyskanie solidnej blokady ostrości i dobrego balansu ekspozycji nadal stanowi wyzwanie.
Nagrywanie wideo z maksymalną prędkością 1080p i 30fps. Wygląda to dobrze w świetle dziennym i nie tylko. Dla wszystkich twierdzeń Xiaomi, kamera jest być może najsłabszym elementem Redmi 8.

Czy Redmi 8 to dobry stosunek jakości do ceny?
Xiaomi zadebiutował Redmi 8 z promocyjnym rabatem za pierwsze 5 milionów sztuk, jednak już tak nie jest. Mówiąc szczerze, jest to świetny zestaw, nawet jeśli nie przekracza granic wydajności i obrazowania. Uwielbiam wygląd i odczucia sprzętu, a Xiaomi poprawił jakość takich funkcji jak bateria. To ma duże znaczenie w segmencie, w którym Redmi 8 bierze udział.
Oczywiście, telefon ma znaczącego konkurenta w Realme C3. Telefon ten podcina cenę Redmi 8, oferując jednocześnie więcej mocy za dolara. Jest też coś do powiedzenia na temat algorytmów przetwarzania obrazu Realme'a.
Być może nie jest to najbardziej ekscytujący telefon w okolicy, ale Redmi 8 ma wiele do zaoferowania, jeśli szukasz nowego telefonu w tym segmencie.