Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.
Xiaomi jest flagowym producentem telefonów niskobudżetowych w Polsce. Oferuje swoimi produktami doskonałą relację ceny do zdolności technicznych, goniąc tym samym smartfony z górnych półek. Cztery modele z dwóch generacji plasują się w mniej więcej tym samym przedziale cenowym, oferując natomiast zupełnie inne specyfikacje techniczne.
Jest to smartfon 4 generacji, który jest najtańszy z całej rodziny. Nie oznacza to jednak, że jest najgorszy. Specyfikacja sprzętowa wskazuje na naprawdę dobre działanie urządzenia. Urządzenie z 5 calowym wyświetlaczem ponadto wyposażono w ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 425 od Qualcomma. Bateria o pojemności 3100 mAh pozwoli na swobodne użytkowanie przez większość dnia. Urządzenie przeznaczono dla średniowymagających użytkowników, nie jest ono najgorsze, jednak oczekując dłuższej pracy baterii czy też lepszego procesora wspierającego gry, warto chwycić za wyższy model.
Porównując ten model z poprzednikiem czwartej generacji, możemy dostrzec bardzo duże podobieństwo. Nie mówiąc o designie, który i tak niewiele różni 5a od poprzednika i tym samym nie ujmując młodszemu bratu Redmi 5a, jedyną różnicą jest słabsza bateria, nowszy system operacyjny oraz nowsza nakładka MIUI 9 współpracująca z systemem. Na tym kończą się różnice obu modeli. Nie jest to diametralna różnica, warto jednak przy zakupie rozważyć opcję Xiaomi 4a.
Oczywistym jest, iż użytkowanie telefonu powinno się zacząć od włożenia karty sim, na której będzie mógł on pracować. Ułatwi to połączenie aplikacji z naszym numerem telefonu czy zsynchronizowanie kontaktów. Do zestawów telefonowych dołączony jest standardowym kluczyk do otwierania tacki, na której możemy umieścić kartę sim czy microSD.
Jak w przypadku każdego standardowego smartfona, należy włożyć tam według wyznaczonego wzoru kartę sim i wsunąć tackę w obudowę telefonu. Smartfon samoczynnie odczyta kartę i po wpisaniu kodu PIN pozwoli swobodnie z niej korzystać. Jak włożyć kartę sim do Xiaomi Redmi Note 5a? Funkcjonuje tutaj dokładnie ten sam schemat działania, co w przypadku starszego modelu 4a. Telefony są swoim wizualnym lustrzanym odbiciem.
Pozostając nadal przy czwartej generacji mamy do czynienia z trochę ulepszonym bratem modelu 4a. Xiaomi Redmi 4x jest przeznaczony dla bardziej wymagających użytkowników, posiada troszkę lepszy procesor w porównaniu z modelem 4a, dodatkowo bateria o pojemności 4100 mAh pozwoli na kilkudniowe czuwanie urządzenia. Różnice wizualne są widoczne w przypadku czytnika linii papilarnych oraz samej obudowy, która w nowszym modelu jest metalowa.
W tym przypadku jest to również powszechnie znane rozwiązanie. Po lewej stronie panelu znajduje się szufladka, na której możemy umieścić dwie karty SIM lub dodatkowo microSD. Należy zwracać uwagę na wyznaczony układ kart, uchroni to nas przed uszkodzeniem wewnętrznego czytnika w przypadku niepoprawnej instalacji karty.
W całym zestawieniu ten model wypada najlepiej, jego cena jest niższa niż Redmi 4x, a mimo wszystko jest on lepiej wyposażony, zaczynając od wyświetlacza 5,99 cala, przez zdecydowanie lepszy procesor Snapdragon 625 od Qualcomma, a także nowszy system operacyjny z bardziej zaawansowaną nakładką MIUI 9, pozwalającą na usprawnienie działania interfejsu oraz obsługę 1 aplikacji z dwóch kont. Smartfon przeznaczony dla osób z konkretnymi oczekiwaniami wobec sprzętu. Bardzo dobrze poradzi sobie z grami czy maratonami filmowymi. Jak włożyć kartę sim do Xiaomi Redmi 5plus? Wygląda to dokładnie tak samo jak w przypadku starszych modeli. Tacka znajdująca się po lewej stronie panelu, jest wysuwana za pomocą specjalnego kluczyka dołączonego do zestawu.