Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrudexe rc itation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea com modo consequat. Duis aute irure.

Xiaomi Redmi 5

Xiaomi Redmi 5 bardzo mocno kandyduje do miana jednego z najlepszych smartfonów z niższej półki cenowej. Urządzenie występujące w dwóch wersjach: Xiaomi Redmi 5 oraz Xiaomi Redmi 5 plus, bardzo dobrze radzi sobie w użytku codziennym.

Xiaomi Redmi 5 jest jednym z najnowszych modeli od chińskiej firmy, który celuje w segment średniej półki cenowej. Jednak ten model posiada wszystko, co potrzebne do codziennego użytkowania telefonu.

Design smartfonu

W świecie smartfonów jest raczej jednolitość. Urządzenia są do siebie podobne, niezależnie od ceny czy producenta. Z tego też powodu Xiaomi Redmi 5 nie wyróżnia się spośród innych smartfonów wyglądem. Z racji zastosowanych proporcji ekranu 18:9 smartfon jest nieco dłuższy. W całości został wykonany z plastikowych elementów, rezygnując z metalowych ramek czy też tyłu, co było widoczne w poprzednich modelach. Rezygnacja z metalowej obudowy ma swoje plusy, pozwoliło to na lepsze rozlokowanie anten, co zwiększa odbiór sygnału.

Codzienne użytkowanie

Model dostępny jest w dwóch wersjach, pierwszy to Xiaomi Redmi 5 2 GB RAM/16 GB pamięci, drugi natomiast to Xiaomi Redmi 5 w wersji 3/32 GB. Dzięki takim parametrom telefon świetnie radzi sobie z obsługiwaniem aplikacji, korzystaniem z internetu oraz codziennymi czynnościami związanymi z użytkowaniem. Dodatkowo pamięć można rozszerzyć za pomocą kart microSD. Model obsługuje karty pamięci aż do 128GB, co jest zadowalającym wynikiem, biorąc pod uwagę oczekiwania użytkowników modelu. Delikatne dotknięcie czytnika linii papilarnych pozwoli otworzyć interfejs i cieszyć się płynnie działającym smartfonem.

Parametry systemowe

Xiaomi Redmi 5 pracuje pod kontrolą systemu Android 7.1 nougat z nakładką MIUI 9. Usprawnia ona działanie systemu poprzez wsparcie działania interfejsu. Daje możliwość korzystania z dwóch aplikacji jednocześnie czy też z jednej aplikacji przez dwa konta. Pozwala na ustawienie najczęściej używanych aplikacji w miejscu, z którego będą one najbardziej dostępne.

Design Xiaomi Redmi 5

Dodatkowo urządzenie obsługiwane jest przez ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 450, który w parze z niższą rozdzielczością 720p zapewnia naprawdę dobrą wydajność smartfona. Bateria w modelu ma wysoki współczynnik działania i pojemność, bo aż 3300 mAh. To zapewnia długie działanie smartfona. Wpływa na to nie tylko pojemność ogniw, ale i znakomita optymalizacja sprzętowa, pozwalająca maksymalnie wykorzystać potencjał akumulatora Xiaomi Redmi 5.

Zdjęcia i filmy

W Xiaomi Redmi 5 znajdziemy wiele filtrów, które pomogą ulepszyć nasze zdjęcia. Urządzenie wyposażono w jedną kamerkę 12mpix z przesłoną f/2.2, co pozwala na wykonywanie świetnych zdjęć niezależnie od jasności otoczenia. Przednia kamera to 5mpix, co z pewnością jest zadowalającą wartością do robienia tzw selfie.

Xiaomi Redmi 5 plus

Druga wersja z rodziny Redmi 5 to Xiaomi Redmi 5 plus. Jest to nieco większa wersja względem swojego brata. Jedyną różnicą modelową jest tylko i wyłącznie pamięć RAM oraz ta wbudowana. Obszerniejszy model Xiaomi Redmi 5 plus wyposażony w 64GB pamięci wbudowanej, podczas użytku codziennego nie potrzebować będzie poszerzenia pamięci poprzez karty microSD.

Do modeli Xiaomi Redmi 5 dodawane jest przezroczyste etui, które z pewnością uchroni urządzenie przed drobnymi zarysowaniami czy upadkami. Aczkolwiek plastikowa obudowa charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie oraz wytrzymałością na upadki.

Jak wskazują opinie o Xiaomi Redmi 5 plus, użytkownicy dotychczas są zadowoleni z wydajności urządzenia. Jest on przeznaczony dla osób pragnących dobrego sprzętu, jednocześnie nie przepłacając za niego. Długa praca baterii, wspierana przez wysokiej jakości system wraz z nakładką MIUI 9 to idealne rozwiązanie dla wymagających konsumentów.